HISTORIE

 

Na jaře roku 2001 gothic-doom-metal-rocková skupina Slepé Oči cítila, že se vzdálila své filosofii a jménu. Musela nastat změna. V té době šlo již o něco zcela odlišného, něž s čím před lety začínala.

V sestavě Poisonous Frost - zpěv, Vincent - basa, Ike - bicí a Zdeněk Klíčník - kytara odstartovala kapela novou éru pod názvem ENDELECHEIA. V létě téhož roku však odešel Zdeněk a chvíli to vypadalo beznadějně. 

Naštěstí přijal nabídku Mates (ex DISGAST) a mohlo se směle pokračovat dál. V září 2002 natočila ENDELECHEIA demo "There´s a shade on the transparent one".  Materiál se rozeslal do různých zinů a sklidil docela slušnou odezvu.

Rok 2003 se ukázal jako plodný. Vypuklo jaro a kapelu obohatil o své schopnosti talentovaný klávesák Čed (ENZYM). V listopadu téhož roku nadešel čas a my jsme se rozhodli ve studiu Audio Line zvěčnit své skladby na debutním CD. To vychází v únoru 2004 pod názvem "A dance of the transparent one in the shade".

Ale to už je žhavá současnost. ENDELECHEIA se chystá na miniturné k podpoře svého prvorozeného potomka a zároveň začíná pomalu (ale jistě :o)) pracovat na nových skladbách...

 

 

 

 

 

 


Místo pro nucenou reklamu: